Gerelateerde inhoud Vorige Volgende
Recente berichten
Advocatenwetboek 2012-2013: een must voor iedere advocaat
De Orde van Vlaamse Balies stelt voor: Advocatenwetboek 2012-2013.
Deze nieuwe editie van het Advocatenwetboek bevat onder meer het Reglement van 21 december 2011 in toepassing van artikel 38 en 39 van de wet van 11 januari 1993 tot voorkoming van het gebruik van het financiële stelsel voor het witwassen van geld en de financiering van terrorisme.
Voor al wie met het recht van de advocatuur te maken heeft, is dit wetboek een must.
Samenwerking tussen Association for International Arbitration en Businesslawnet

De "Association for International Arbitration" (AIA) gaat een samenwerking aan met Businesslawnet voor de kennisgeving van haar activiteiten. AIA, met vestiging in Brussel, organiseert op 21 juni 2012 het internationaal congres over "Arbitration in Commonwealth Independent States countries: current issues".
Verneem er meer over op Businesslawnet.eu of op de site van de AIA.
Opportuniteiten en bedreigingen in het advocatenberoep

De juridische markt is grondig aan het veranderen. Mr. Barend Blondé, partner FrahanBlondé, legt uit hoe de advocatuur hiermee kan omgaan. Onder meer de volgende vragen komen aan bod:
Is er een nieuw businessmodel mogelijk? Wat met het uurtariefsysteem? Hoe kunnen advocatenkantoren hun efficiëntie verhogen? Hoe kunnen advocatenkantoren de concurrentie aangaan met andere spelers binnen de juridische adviesverlening?
Wekelijks verschijnen nieuwe publicaties over dit onderwerp.
Voorkom een financiële kater! Ingrid Stevens
Door Ingrid Stevens op 28 maart 2012
Inhoud: Burgerlijk recht, Erven & schenken, Bank, Financiële Levensvragen, Notaristv
In goede en kwade dagen.. Financiële Levensvragen..
Een team van 4 ervaren specialisten stellen een boek samen waarin duidelijk herkenbare situaties u helpen met het ordenen met uw levens- en geldzaken!
Het boek is een uitnodiging om binnen de familiekring tijdig te praten over financiële onderwerpen.
De auteurs helpen u vanuit hun rijke adviespraktijk met herkenbare situaties na te denken over gelukkige wendingen in uw leven.
Steeds vaker raken we in situaties verstrikt waarbij belangrijke levensvragen de kop op steken.
* ‘Waar sta ik financieel al mijn partner me zou verlaten?’
* ‘Mijn kinderen betreuren het dat mijn volledige nalatenschap aan een goed doel wordt geschonken.’
* ‘Ik kan het profiel van mijn overleden moeder niet stopzetten want ik ken haar paswoord niet’…
Herkenbare situaties waar één ieder helaas vroeg of laat mee te maken krijgt. De tijd om vragen te stellen bij de keerpunten in je leven is nu aangebroken: samenwonen, huwen, een woning kopen, kinderen krijgen, je erfenis plannen….Nieuwe situaties die tot onzekerheid leiden.
Concrete voorbeelden geven tal van duidelijke antwoorden en praktische oplossingen om conflicten te voorkomen. De lezer kan zijn situatie opzoeken en zal merken dat zijn geval uniek en persoonlijk is, maar toch herkenbaar bij anderen.
De auteurs
Ingrid Stevens is effectenmakelaar-zaakvoerder bij beursvennootschap Leo Stevens & Cie en geeft regelmatig voordrachten over financiële levensvragen op sleutelmomenten in je leven. Ze bereikte de voorbije jaren vele honderden personen met haar lezingen. Deze lezingen zijn de aanleiding van het samenstellen van dit boek waarvan Ingrid editor is.
Rik Deblauwe en Anouck Biesmans zijn beiden advocaat bij het fiscaal advocatenkantoor Tiberghien. Ze leggen zich toe op successieplanning en hebben talrijke publicaties en voordrachten op hun naam staan.
Jo Stremersch is vennoot en onafhankelijk financieel planner bij Stremersch, Van Broekhoeven en Partners. Hij is docent en gerenomeerd auteur van meerdere publicaties binnen het vakgebied van persoonlijke financiële planning.
Johan Verstraete is erenotaris en hoogleraar emeritus aan de K.U. Leuven. Hij heeft een bijzonder uitgebreide lijst gespecialiseerde publicaties op zijn naam staan en geeft regelmatig voordrachten.
Raadpleeg alle voorstellingen en nuttige tips en klik op 'financiële levensvragen'
Koop uw wetboek, ook digitaal verkrijgbaar voor iPad.
In goede en kwade dagen
Door: Ingrid Stevens, Rik Deblauwe, Jo Stremersch, Johan Verstraete, m.m.v. Anouck Biesmans
Vereffening en verdeling in vraag gesteld
Door: Prof. Dr. Charlotte Declerck, Sven Mosselmans
Uitgegeven op 17 oktober 2011











